Výstava Beatlemánie!

Unikátní výstava v Domě kultury Ralsko

Do Mimoně míří největší kulturní událost Libereckého kraje – výstava Beatlemánie!

Výstava Beatlemánie! byla vytvořena Národním muzeem – České muzeum hudby Praha a realizována v roce 2009 v Českém muzeu hudby v Praze, kde byla pro velký zájem dvakrát prodloužena. Ještě v průběhu pražské expozice začal jednat odbor kultury s vedením Národního muzea o zapůjčení uvedené výstavy do Mimoně. Dříve, než zahájil jednání o zápůjčce náš odbor kultury, bylo rozhodnuto vedením Národního muzea zapůjčení výstavy do Zemského muzea v Brně, kam byla v listopadu 2010 přesunuta. Také v Brně byla jedenkrát pro velký zájem prodloužena. Přestože do vyjednávání o zapůjčení výstavy Beatlemánie! vstoupilo ještě město Bratislava, byli jsme vyzváni vedením Národního muzea k jednání o případném zapůjčení výstavy do Mimoně. Na podzim 2011 navštívili Mimoň pracovníci Českého muzea hudby Praha v čele s náměstkyní pro centrální sbírkovou a výstavní činnost, Mgr. Dagmarou Fialovou, aby posoudili vhodnost umístění výstavy v Domě kultury Ralsko. Prostory byly komisí shledány jako vyhovující. Na základě této návštěvy byl zpracován návrh expozice pro Mimoň. 

Výstava Beatlemánie! sleduje dvě hlavní dějové linky – první z nich je příběh skupiny Beatles od jejich zrodu, přes světové úspěchy, až k rozpadu skupiny a dalším osudům jejích členů. Druhá linie mapuje dění v Československu ovlivněné skupinou Beatles, od prvních setkání s jejich hudbou, přes vznik bigbeatových skupin i oficiálních coververzí po doznívání jejich vlivu v dalších desetiletích. Těžištěm výstavy je dvojrozměrný materiál, prezentovaný jak na grafických panelech, tak v originální podobě (např. dobové zpěvníky, články, LP desky). Tento materiál je doplněn autentickými hudebními nástroji, oděvy či předměty z běžného života a v neposlední řadě hudebními a filmovými ukázkami. Velký důraz je kladen na interaktivitu, návštěvník si může řadu exponátů vyzkoušet na vlastní kůži. 
Za realizací výstavy Beatlemánie! je snaha Mimoň zviditelnit v regionu a přivést do města v hlavní sezoně roku co nejvíce návštěvníků. Je určena pro nejširší okruh návštěvníků, od žáků základních škol až po seniory. Rozsah tohoto kulturního svátku přesahuje svým významem místo svého vzniku, kterým je Praha, neboť na fenoménu Beatles vyrostli celé generace národů. Stává se tak oprávněně událostí, která už není pouze záležitostí hudební, ale též i společenskou.

Výstava bude zahájena 28. dubna a potrvá do 21. října. Návštěvníci ji budou moci shlédnout vždy od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.

Ceník výstavy Beatlemánie!
• Plné vstupné: 100,-Kč
• Děti do 12 let: 60,-Kč
• Studenti do 26 let: 80,-Kč
• Senioři nad 70 let: 60,-Kč
• Hromadné vstupné pro školy (na 20 dětí 1 doprovod zdarma): 40,-Kč
• Rodinné vstupné (2 dospělí + 1- 2 děti do 12 let): 200,- Kč
• Držitelé ZTP a ZTP/P: 60,-Kč
 


 
04.04.2012 13:12:42 | přečteno: 2685x | Autor: mesto

Komentáře

Terka | 17.07.2012 12:33:51

Byla jsem v Praze a nejlepší!:)

Jarin | 17.10.2012 14:20:24

Nic moc,zajímlo by mě kolik na tom město vydělalo nebo spíš prodělalo?

Jméno:
E-mail:
Text:
Antispam: Napište číslicí "tři"

Město Mimoň si vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky, které budou vulgární, nebo rasově, či jinak urážlivé. Příspěvky by měly být obsahově věcné a vzájemně se nenapadající.Město Mimoňský zpravodaj Městský úřad Životní situace Městská policie Firmy, služby, obchody Volný čas Turistické informace Komunitní plánování, soc. péče Důležité odkazy Důležitá telefonní čísla Digitální povodňový plán Prohlášení o přístupnosti Hlášení poruch VO

Městský úřad Mimoň

Mírová 120, 471 24, Mimoň
tel: +420 487 805 001
mail: podatelna@mestomimon.cz
IČ: 00260746
DIČ: CZ00260746
IDS adresa: ys8b5fe


Partnerská města

Zlotoryja
Oelsnitz
Nová Baňa