Město Mimoň
cz

Překlad (translations)

Pronájem obecního bytu formou výběrového řízení

Základní informace o pronájmu obecního bytu formou výběrového řízení

Postup pronájmu volných bytů z majetku Města Mimoň se řídí Směrnicí rady města Mimoň číslo 3/2020, Pravidla o pronajímání bytů z majetku města Mimoň. Po přidělení bytu a úhradě předplaceného nájemného na 6 měsíců dopředu bude nájemní vztah sjednán nejprve na dobu určitou 3 měsíců, poté na jeden rok. Při bezproblémovém užívání bytu je tento vztah pravidelně prodlužován.

Volné byty

Přehled volných bytů v majetku města Mimoň je zde.

Podmínky a postup

Zájemce o přidělení bytu – osoba starší 18 let – podá na podatelnu MěÚ vyplněný Dotazník včetně příloh dle Směrnice č. 3/2020.

Na základě podaného dotazníku rozhodne o možnosti žádat o byt Komise pro přidělování bytů, čímž vysloví zájemci souhlas ucházet se o volný byt, ten bude písemně vyrozuměn. Tento souhlas má platnost 6 měsíců.

Po zveřejnění nabídky volných bytů si může zájemce, který má souhlas komise, podat žádost o konkrétní byt z nabídky, a to na formuláři k tomu určeném.

Nabídka volných bytů bude zveřejněna vždy po dobu min. 15 dnů v měsíci na úřední desce MěÚ Mimoň, webových stránkách.

Komise pro přidělování bytů, jež je složena ze zastupitelů města Mimoň,  1x měsíčně byty, o něž byl zájem, přidělí a také určí jednoho náhradníha. Zájemce, jemuž je byt přidělen, bude písemně vyzván k úhradě předplaceného nájemného. Pokud tak neučiní do 15 dnů, bude vyzván náhradník.

Na kterém úřadu

Městský úřad Mimoň, Malá č.p. 181, budova C.

Kde, s kým a kdy

Městský úřad Mimoň,  Malá č.p. 181, budova C, odbor správy majetku
S kým: Dagmar Javorková
Kdy: v úřední dny

Formuláře

Dotazník, žádost o pronájem bytu v majetku města Mimoň, potvrzení o bezdlužnosti, potvrzení o výdělku – tyto tiskopisy jsou k dispozici na bytovém oddělení v Mimoni,  Malá č.p. 181, popřípadě ke stažení Formuláře potřebné k přidělení bytu – na konci Pravidel o pronajímání bytů z majetku města Mimoň dle Směrnice č. 3/2020.

Poplatky

Poplatky nejsou stanoveny.

Lhůty a termíny

Dle podmínek vyhlášených při zadání výběrového řízení – podle uvolnění bytů.

Vyřídit elektronicky

Pouze v případě zřízené Datové schránky

Právní předpis

• Směrnice Rady města Mimoň č. 3/2020 – Pravidla pro přidělování a pronájímání bytů z majetku města Mimoň
  • Směrnice č. 7/2015 – Zásady pro pronájem a užívání bytů ve vlastnictví města Mimoň
  • Směrnice č. 3/2018 – Domovní řád
  • Zákon č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník, § 2235 – 2301

Opravné prostředky

Proti rozhodnutí Komise pro přidělování bytů je možné podat odvolání k Radě města Mimoň.

Sankce

Dotazník k žádosti o byt nebude předložen Komisi pro přidělování bytů k projednání, pokud nebude v souladu se Směrnicí č. 3/2020. O této skutečnosti bude zájemce písemně vyrozuměn.

Nejčastější dotazy

Je možné nabízený byt prohlédnout?

Ano, prohlídka bytů je možná po dohodě s bytovými techniky MěÚ.

Městský úřad Mimoň, odbor správy majetku

Za správnost odpovídá – obecně