Město Mimoň
rozšířené vyhledávání
cz

Překlad (translations)

Co jsme v roce 2022 udělali pro životní prostředí?

info

Díky obyvatelům se naše město Mimoň může za rok 2022 pochlubit výsledky sběru vysloužilého elektrozařízení předaného ke zpětnému odběru společnosti Elektrowin o celkové hmotnosti 36,19 t.

Díky obyvatelům se naše město Mimoň může za rok 2022 pochlubit výsledky sběru vysloužilého elektrozařízení předaného ke zpětnému odběru společnosti Elektrowin o celkové hmotnosti 36,19 t. Každý obyvatel tak odevzdal průměrně 5,69 kg spotřebičů. Ušetřili jsme tak spotřebu elektřiny a snížili produkci skleníkových plynů. Nespotřebovali jsme ropu, železnou rudu, měď a hliník, které jsou potřebné pro průmyslovou výrobu. Nahradili jsme je právě recyklací odevzdaných spotřebičů.

Konkrétní přínos obyvatel vyčísluje Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí, které na základě dosažených výsledků vystavil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin.

Vyplývá z něj, že díky našim odpovědným obyvatelům došlo za rok 2022 k úspoře produkce CO2 o 431,97 tun. Tipnete si, kolik smrků pohltí stejné množství CO2? 167 ks!

Také nebylo nutné vytěžit a spotřebovat 21 214,02 litrů ropy. Představte si, že z tohoto množství se pokryje spotřeba pohonných hmot auta např. na cestu z Prahy do Brna po dálnici D1 a to 794 krát.

Došlo také k úspoře 218 381,39 kWh energie. Asi stejné množství, jako kdybychom spustili cyklus myčky nádobí 218382 krát.

Z odevzdaného množství spotřebičů se podařilo vrátit do výroby 20 926,87 kg železa. Takové množství recyklovaného železa je možné použít pro výrobu 858 ks nových praček, aniž by bylo nutné těžit železnou rudu.

Recyklací vysbíraných spotřebičů se také podařilo získat 727,29 kg mědi, což stačí pro ražbu 129296 1€ mincí, nebo 890,81 kg hliníku, který by stačil na výrobu 59388 plechovek o objemu 0,33 l.

Pamatujte! Elektrozařízení obsahuje nejen dále využitelné materiály, ale také škodlivé látky. Odhozením do popelnice se elektrozařízení nedostanou k recyklaci, ale skončí nevyužité na skládce. Odevzdávejte spotřebiče na sběrný dvůr, nebo poslednímu prodejci při zakoupení nového!

Přílohy

Informace

envvyuctovani_osvedceni.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,13 MB
Datum vložení: 27. 4. 2023 9:49
Datum poslední aktualizace: 27. 4. 2023 9:56
Autor: ELEKTROWIN a.s

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Centrální evidence

 

btn_cezv

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů