Krajské asistenční centrum pomoci uprchlíkům

vlajka

Od 1. 3. 2022 je zřízeno Krajské asistenční centrum pomoci uprchlíkům, které slouží jako základní informační a kontaktní místo a jako první pomocný bod pro ukrajinské obyvatele, kteří se dostanou do Libereckého kraje.
Asistenční telefonní linka 770 138 756.

Od úterý 1. 3. 2022 je zřízeno Krajské asistenční centrum pomoci uprchlíků. Asistenční centrum bude sloužit jako základní informační a kontaktní místo a jako první pomocný bod pro ukrajinské obyvatele, kteří se dostanou do Libereckého kraje. Nabídne příchozím pomoc s vyřízením všech administrativních záležitostí i s přidělením náhradního ubytování. Možné je i po nezbytně nutnou dobu poskytnutí noclehu v tomto centru.

Krajské asistenční centrum je zřizováno v prostorách zrekonstruované krajské budovy D v Liberci, nedaleko očkovacího centra.

Asistenční telefonní linka 770 138 756, kterou centrum provozuje, funguje nepřetržitě (24/7).

Dočasné krátkodobé zázemí bude ukrajinským uprchlíkům poskytováno ve  velkokapacitním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje.

Všechny nabídky, včetně humanitární pomoci, lze  směřovat na: ukrajina@hzslk.czdotazy na jednotnou linku: 950 471 673.

Děkujeme, že nejste lhostejní.

Datum vložení: 2. 3. 2022 8:35
Datum poslední aktualizace: 2. 3. 2022 9:25