Nové dotační programy na rok 2021

dotace

Informujeme Vás o vypsání nových dotačních programů na rok 2021.

Vážení občané,

rádi bychom Vás informovali o vypsání nových dotačních programů na rok 2021.

Příjem žádostí bude probíhat od 4. ledna 2021.

Žadatele o dotace bychom chtěli zároveň upozornit na úpravu Pravidel pro poskytování finanční podpory z rozpočtu města Mimoň, kterou schválilo Zastupitelstvo města Mimoň na svém zasedání dne 26. 11. 2020. Nová Pravidla a všechny dotační programy jsou zveřejněny na úřední desce a na webových stránkách města.

Změny se týkaly především úpravy kritérií a způsobu hodnocení projektů. Kritéria pro programové dotace jsou nyní stanovena v dotačních programech zvlášť pro každou oblast podpory, popř. i podle povahy projektu (např. jiná kritéria na celoroční činnost a jiná pro jednorázové akce). V dotačních programech je dále popsán postup hodnocení žádostí, stanovení výše dotace, termín pro podávání žádostí (pozor u dotací na výstavbu rodinných domů a výstavbu DČOV je jiný termín), uznatelné a neuznatelné výdaje a další pravidla pro poskytnutí dotace. V programu Tělovýchova a sport bude u projektů na celoroční činnost jako příloha k žádosti nově požadován také počet registrovaných členů potvrzený vyšším tělovýchovným orgánem, popř. čestné prohlášení se jmenným seznamem členů s rozpisem tréninků. V rámci programu na podporu výstavby domovních ČOV lze nově zažádat také o dotaci na vybudování přečerpávací stanice nebo tříkomorového septiku s pískovou filtrací. Hodnotící kritéria a postup hodnocení projektů se měnil také u individuálních dotací. Z důvodu časového souladu s termíny rady, zastupitelstva a činností finančního odboru v závěru roku byl u individuálních dotací a darů omezen termín pro podávání žádostí do 31. 10. daného roku. Podrobné informace naleznete v Pravidlech a v jednotlivých programech. Nové formuláře žádostí ke stažení naleznete na stránkách města, popř. na správním odboru MěÚ Mimoň, budova A, 2. patro, č. dveří A 204.

Pravidla pro poskytování finanční podpory z rozpočtu města Mimoň.pdf

Datum vložení: 2. 12. 2020 11:49
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2020 13:30