Výstava "Svět kostiček"

Výstava_Lego_2020

20.6.-29.8.2020

Městské muzeum Mimoň
Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu exponátů ze stavebnice Lego, kterou zahájíme v sobotu 20. června 2020 v 9,00 hodin v prostorách Městského muzea v Mimoni. Výstava pod názvem „Svět kostiček®“ bude trvat do 29. srpna 2020.
Náplní výstavy bude tematická expozice s výběrem edičních řad filmové tvorby, např. Star Wars, Lego Movie, Lego Ninjago Movie, Bionicle, ale i výběrové řady edice Brickheadz, nebo legendární Mimoni v Mimoni. robotů Bionicle,
Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout i různé deskové a společenské hry, ediční řady z vesmíru a středověku a další tematicky ucelené exponáty. Velkým lákadlem může být i diorama města Lego Friends Heartlake s pohyblivou vlakovou parní soupravou a kolotočem.
Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.
Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.
Příprava výstavy je sice rozsáhlá a časově náročná, ale nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce), vlastní „MOC“ tvorby člena československého fóra „kostky.org„, který se představuje pod přezdívkou „Peesko“ a dále exponáty vyzvaných dalších vystavovatelů. Součástí akce bude pro návštěvníky výstavy i několik překvapení.
Zajisté je na co se těšit.

Datum vložení: 18. 5. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 23. 7. 2020 10:44