Muzeum Čtyřlístku v Doksech

V muzeu je stálá expozice věnovaná vývoji komiksu Čtyřlístek. Dozvíte se zde, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal a jak se takový komiks vlastně tvoří.

Obliba postaviček Čtyřlístku oslovila i Českou poštu a ve spolupráci s Jaroslavem Němečkem vydala v roce 2010 první poštovní známku s postavičkou Čtyřlístku, a sice s Fifinkou. V současné době mají svou poštovní známku všechny postavičky Čtyřlístku. Proto také tématu Čtyřlístek na poštovních známkách je v muzeu věnována velká pozornost.
Čtyřlístek jde samozřejmě i s dobou, proto jsou v muzeu dětem k dispozici různá cédéčka s tématem Čytřlístku, čtyřlístkovské počítačové hry apod. Jedna část expozice je také věnována filmové adaptaci Čtyřlístku.
Raritou muzea je mimo jiné i to, že se zde můžete setkat se všemi postavičkami v téměř životní velikosti, nahlédnete do Fifinčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. V muzeu je i místo na hraní, kreslení, prostor pro besedy, přednášky, minivýstavy.

Adresa.: Valdštejnská 183, 472 01 Doksy
Web: http://www.muzeumctyrlistek.cz/