Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Českolipské muzeum sídlí v komplexu budov bývalého augustinánského kláštera v centru města. Muzeum má bohatou historii, již v roce 1900 ustavili vlastivědní pracovníci Českolipský muzejní spolek pro správu sbírek.

Po roce 1945 převzalo muzeum také sbírky z některých okolních měst. V letech 1969-76 byly tyto sbírky zpřístupněny v rekonstruovaném augustiniánském klášteře.
Stálé expozice: Dějiny Českolipska, příroda Českolipska , zvířata celého světa – exotické, sbírky obratlovců, svět hmyzu a pavoukovců, mineralogie světa, ukázky se sbírek muzea kovářská expozice, knihařská dílna s ukázkami vázání knih, loretánská kaple, ambit a kaple – výstavní a koncertní prostory, galerie – umění ve sbírkách muzea.

Web: http://www.muzeumcl.cz/

Datum vložení: 10. 8. 2020 14:50