Město Mimoň
rozšířené vyhledávání
cz

Překlad (translations)

Historické památky

Zámek Lemberk

Na zámku Lemberk čeká na návštěvníky prohlídka kaple, bajkový sál, černá kuchyně, kancelář vrchnostenských úředníků s trezorem z 19. st., muzeum sv. Zdislavy a expozice součastného sklářského umění.

Zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova. V rozsáhlém parku najdeme konírny, oranžérii a zahradní pavilon. Součástí areálu je i kapucínský klášter s kostelem Tří králů a kaple sv. Anny. V kapli jsou uloženy ostatky Albrechta z Valdštejna, vévody frýdlanského, slavného vojevůdce z třicetileté války.

Zámek Zákupy

Rozlehlý zámek s překrásnými dobovými interiéry, kaplí a zámeckou zahradou se stupňovitými a plasticky zdobenými barokními terasami.

Zbytky skalního hradu Stohánek

Skalní hrad Stohánek byl vybudován na strmém pískovcovém suku u obce Svébořice, nedaleko od Hamru na Jezeře.

Zřícenina hradu Děvín

Zřejmě na místě staršího hradiště vznikl kolem poloviny 13. století královský hrad. Václav II. ho roku 1283 daroval Janu z Michalovic.

Zřícenina hradu Jestřebí

Na konci 13. století byl vystavěn krásný a hrdý hrad na nepřístupné skále. Hrad je svou historií pojen s nejvýznačnějšími českými rody, patří mezi naše nejstarší hrady.

Zřícenina hradu Ralsko

Bývalý hrad mocného rodu Vartemberků byl strážním hradem na obchodní cestě do Lužice, byla zde umístěna celnice. Poté, co byl hrad opuštěn, byl využíván loupeživými rytíři a jeho zkázu později dovršili hledači pokladů.

Zřícenina hradu Starý Berštejn

Hrad byl založen počátkem 15. století Jindřichem Berkou z Dubé. Byl nazýván též Berkenstein. V polovině 15. století drželi hrad Vartemberkové a v 16. století se tam opět vrátili Berkové.

Zřícenina hradu Svojkov

Svojkovský hrad pochází zřejmě ze začátku 14.století. Byl postaven na 20 m vysokém kuželovitém vrchu v údolí pod svojkovským skalním masivem. Při jeho stavbě bylo využito skalní podloží a některé části hradu byly vytesány přímo do skály.

Zřícenina hradu Zakšín

Hrad vznikl na místě dávného hradiště kolem roku 1400, za Václava Berky. Kolem roku 1450 byl již opuštěn.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Centrální evidence

 

btn_cezv

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů